Mielno nad morzem

Akadu Mielno - plaża w Mielnie latem

Mielno

 

Mielno to kurort turystyczny, położony na mierzei oddzielającej jezioro Jamno od Morza Bałtyckiego, w odległości ok 12 km od Koszalina i 35 km od Kołobrzegu. Największe jego zalety to - czysta woda morska, szeroka, piaszczysta plaża oraz powietrze nasycone jodem i solą morską.

Po zapadnięciu zmroku Mielno tętni życiem, wszędzie słychać gwar bawiących się ludzi i muzykę dobiegającą z klubów i dyskotek, których mnóstwo jest w Mielnie. Na wielbicieli sportów czeka tu także mnóstwo atrakcji – wypożyczalnie skuterów, motorówek, rowerów, quadów i rikszy, przeloty motolotnią, rejsy wycieczkowe po jeziorze Jamno, boiska do siatkówki plażowej i wiele, wiele innych. Są tu również piękne aleje spacerowe prowadzące do pobliskiego Mielenka lub Gąsek. A po spacerze można posilić się wyśmienitą, świeżo złowioną rybą zakupioną od rybaków na przystani w Unieściu.

Mielno obfituje również w mnóstwo poza plażowych atrakcji dla najmłodszych. Główną z nich jest ogromne wesołe miasteczko. Na mieleńskich uliczkach spotkać można grajków, śpiewaków i niesamowitych tancerzy albo sfotografować się z olbrzymim Ogrem czy Kubusiem Puchatkiem. Krótko mówiąc – urlop w Mielnie nie może być nudny. Villa Akadu wynajmuje atrakcyjnie położone pokoje gościnne.

Tagi